Zakładka Na świecie posiada już 4588 zdjęć

Szukaj artykułu
Jaworzyna Śląska to małe, niepozorne miasto położone w województwie dolnośląskim. Miasteczko to posiada bardzo ciekawą historię, którą wraz z innymi ciekawostkami z całego regionu poznać można w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa. Ta wspaniała, długoterminowa inwestycja procentuje już teraz wspaniałymi wrażeniami jakie wynoszą turyści po zwiedzeniu wielotematycznej ekspozycji. Zobaczysz tu m. in. lokomotywy i wagony, maszyny i urządzenia przemysłowe, zabytkowe motocykle Harley Davidson i Indian, komputer typu Odra, maszyny poligraficzne, urządzenia rzemieślnicze, rolnicze, stolarskie, gospodarstwa domowego i inne. Czytaj więcej.

Muzea techniki i historii transportu w Turcji ? Stambuł. Poparty fotografiami, ciekawy i zachęcający opis muzeum techniki i transportu ufundowanego przez milionera i filantropa Rahmi M. Koç w Turcji w Stambule. Warty pokazania przykład inwetycji długoterminowej, która już teraz świetnie zarabia

Organizacja skansenu kolejowo - górniczego w Austrii w Ampflwang. Krótki artykuł z ilustracjami opisujący ciekawe rozwiązanie i adaptację byłych obiektów przemysłowcych po byłej kopalni węgla brunatnego w Ampflwang w Austrii. Eisenbahn − & Bergbaumuseum Lokpark Ampflwang to nie tylko adaptacja na cele kultury i sztuki, zachowanie pokazanie potomnym etosu pracy i tożsamości, ale sposób na likwidację bezrobocia przez przekształcanie miejscowści przemysłowej w miejscowość turystyczną. Regularne imprezy jakie odbywają się na terenie skansenu przyciągają zwiedzających z różnych dziedzin i zainteresowań.

Koleje zabytkowe w Indonezji Opis najciekawszych miejsc związanych z muzealną koleją parową i nie tylko, oraz sposobem jej organizacji w Indonezji na Jawie i Sumatrze. Artykuł pokazuje jak radzą sobie z turystyką kraje uchodzące za biedniejsze na przykładzie Indonezji oraz ich wielowątkowość przy organizacji atrakcji turystycznych. Trudno sobie wyobrazić nietechniczny kraj, który zadbał o historie techniki jaką eksploatował przez wiele lat na swoim terytorium i całkiem świetnie wspomaga tym swoją gospodarkę. To przykład jak banalnie podchodzi się w Polsce do ratowania historycznych miejsc przemysłowych przez zagospodarowanie kulturalno rozrywkowe lub adaptacji ich do celów użytkowych bez zmiany pierwotnego wyglądu.

ARCHIWUM CZYTELNI ARTYKUŁÓW
  Copyright © 2005   All rights reserved Tomasz Makosz
Regulamin   Mapa strony